You are here:

KALIMAX

Vo vode rozpustný síran draselný, vhodný aj pre plodiny citlivé na chlór.

ZLOŽENIE:

365 g/l K2O (25 % K2O)

620 g/l SO3 = 42,4 % SO3 (248 g/l S = 17 % S)

Kalimax je vysoko koncentrované tekuté hnojivo na vyrovnanie deficitu draslíku a síry v poľnohospodárskych plodinách. Kalimax je vhodný aj pre plodiny citlivé na chlór. Kalimax sa môže aplikovať so širokou škálou prípravkov na ochranu rastlín, vhodný partner pre TM s Amalgerolom Premium. Kalimax výrazne zvyšuje príjem K z pôdy, zvyšuje výnos a zlepšuje skladovateľnosť, pôsobí ako prevencia proti suchu a poliehaniu, zlepšuje kvalitu pletív – prevencia proti chorobám a škodcom.

Dávkovanie

Obilniny: 1-2 aplikácie v dávke 3 – 6 l/ha od fázy odnožovania (BBCH21) po objavenie sa posledného listu (BBCH 39). Prevencia pri suchu (odnožovanie), zvýšenie výnosu, prevencia proti poliehaniu. Dbať na dostatočné zmáčanie = 1 l/ha Amalgerol Premium.

Zemiaky: 2 aplikácie v dávke 3 – 6 l/ha od štádia počiatku tvorby hľúz. Dbať na dostatočné zmáčanie = 1 l/ha Amalgerol Premium.

Cukrová repa: 3 – 6 l/ha od štádia 6 listov, opakovať podľa potreby. Dbať na dostatočné zmáčanie = 1 l/ha Amalgerol Premium.

Slnečnica: 3 – 6 l/ha, vo fáze 8 listov, odporúčame aplikovať spolu s fungicídom, dbať na dostatočné zmáčanie = 1 l/ha Amalgerol Premium.

Strukoviny: 3 – 6 l/ha od fázy 6 listov do začiatku kvitnutia. Prevencia proti suchu, zvýšenie výnosu. Dbať na dostatočné zmáčanie = 1 l/ha Amalgerol Premium.

Vinič: 3 – 6 l/ha, začnite pred kvetom a opakujte postrek v 10-14 dňových intervaloch. Prevencia proti suchu, zvýšenie výnosu, zvýšenie cukornatosti. Dbať na dostatočné zmáčanie = 1 l/ha Amalgerol Premium.

Jadroviny: 3 – 6 l/ha, začnite od opadávania kvetov v 7-10 dňových intervaloch po zafarbenie plodov. Prevencia proti suchu, zvýšenie výnosu, zlepšenie skladovateľnosti.

Kôstkoviny: 2 aplikácie v dávke 2 – 4 l/ha od opadania kvetov po zafarbenie plodov. Prevencia proti suchu, zvýšenie výnosu, zlepšenie skladovateľnosti.

Jahody, čučoriedky: 2 – 5 l/ha, 5 l/ha na začiatku vegetácie, 3 l/ha podľa potreby počas vegetácie.

 

Nemiešajte tekuté hnojivo KALIMAX so zásaditými prípravkami!